Anasayfa » Mobil » WhatsApp, Sohbet Kilitleme özelliği için Şifreli Mesajlar özelliğini getiriyor!

WhatsApp, Sohbet Kilitleme özelliği için Şifreli Mesajlar özelliğini getiriyor!

WhatsApp, Sohbet Kilitleme özelliği için Şifreli Mesajlar özelliğini getiriyor!

Meta, WhatsApp’ta Sohbet Kilitleme için yeni bir güvenlik özelliği olan “Şifreli Mesajlar”ı test etmeye başlıyor.

WhatsApp, kullanıcıların talepleri doğrultusunda bir dizi yeni özellik eklemeye devam ediyor. Son güncelleme ile birlikte, WhatsApp artık Sohbet Kilitleme için Şifreli Mesajlar özelliğini sunuyor.

WhatsApp, Sohbet Kilitleme özelliği için Şifreli Mesajlar özelliğini getiriyor!

WhatsApp’ta Sohbet Kilitleme için yeni yöntem: Şifreli Mesajlar özelliği yolda!

Meta, güvenlik ve gizliliğe verdiği önemi giderek artırıyor. Bu çerçevede, şirket geçtiğimiz aylarda parmak izi tarayıcısı ve yüz tarama ile açılabilen sohbet kilidi özelliğini kullanıma sundu. Bu sayede, kullanıcının telefonu başkalarının eline geçtiğinde önemli mesajlara erişimin engellenmesi hedeflendi. Şimdi ise kilidi açma seçenekleri arasına şifre seçeneği de ekleniyor.

https://twitter.com/WhatsApp/status/1730274791956083018?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1730274791956083018%7Ctwgr%5E8318ead326b86092e559d0b7d61bffd8fc49012a%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fshiftdelete.net%2Fwhatsapp-sohbet-kilitleme-sifreli-mesajlar


Meta, bugün resmi WhatsApp Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile Şifreli Mesajlar özelliğini tanıttı. Bu özellik, istediğiniz sohbetleri belirlediğiniz özel bir şifre ile kilitleyebilmenize olanak tanır. Kilit için belirleyeceğiniz gizli kod, harf, sayı, özel karakter ve hatta emojiden oluşabilir.

Elde edilen bilgilere göre, kilitli sohbetleri listeleyebilmek için arama kutusuna belirlediğiniz kodu yazmanız yeterli olacaktır. Bu sayede, telefonunuz bir başkasının eline geçtiğinde söz konusu sohbetleri bulması oldukça zor olacaktır, çünkü şifrenizi bilmiyorsa erişim sağlamak mümkün olmayacaktır.

Meta, Şifreli Mesajlar özelliğini WhatsApp kullanıcılarına bazı ülkelerde sunmaya başladı. Ancak, dünya genelinde herkes için ne zaman kullanıma sunulacağı şu anda net değil. Tahminlere göre, bu özelliğin dünya genelindeki tüm kullanıcılara sunulması önümüzdeki haftalarda olabilir. Sonuç olarak, şu anda yapılacak bir şey yok gibi görünüyor, sadece beklemek gerekiyor.

Sohbetleri kilitlemek artık daha kolay!


WhatsApp, en son güncellemesiyle Şifreli Mesaj özelliğinin yanı sıra sohbetlerinizi korumayı da daha kolay hale getirdi. Şimdi, bir sohbeti güvence altına almak için basılı tutarak sadece “Kilitle” seçeneğine dokunmanız yeterli.

WhatsApp, Sohbet Kilitleme özelliği için Şifreli Mesajlar özelliğini getiriyor!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz