Anasayfa » Mobil » iPhone 15 Pro Max Kamerası Netleşiyor

iPhone 15 Pro Max Kamerası Netleşiyor

iPhone 15 Pro Max Kamerası Netleşiyor

iPhone 15 modelleri için hangi kamera ve sensörlerin kullanılacağı hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. En son iPhone 15 Pro Max akıllı telefonlarında yer alacak kameralar konusunda iddialar yoğunlaştı. Birkaç aydır telefonda kullanılacak olan kameranın 48 MP değerinde olacağı ve ana sensörün haliyle büyüyeceği belirtiliyordu.

iPhone 15 Pro Max Kamerası Netleşiyor

Şimdi bu iddiaları da güçlendirecek olan bir sızıntı geldi. Bu kez Ice Universe tarafından paylaşım yapıldı ve telefonda yer alacak olan ana sensör bir kez daha vurgulandı.

Ice Universe tarafından yapılan paylaşıma bakacak olursak yeni akıllı telefonda ana sensör olarak 48 MP değerinde Sony IMX903 sensörlerini göreceğiz. 1/1.14 inç olarak karşımıza çıkacak yeni sensörle beraber, kamera yeteneklerinin de bir hayli artması bekleniyor.

Pro Max modelinde kullanılacağı iddia edilen sensörün daha fazla ışık toplama artısı olacağı için gece çekimlerinin kalitesinin de ciddi oranda artacağı iddia ediliyor.

Telefonun pro modeline gelecek olursak, iPhone 15 Pro serisinde ise yine 48 MP ama IMX803 sensörünün kullanılacağı iddia ediliyor.
1/1.28 inçlik sensör ile Pro, bu kez Pro Max modelinin biraz daha gerisinde olacak diyebiliriz. Tabii ki çıkan sızıntıları doğru kabul edecek olursak.

iPhone 15 Pro Max Kamerası Netleşiyor

iPhone 15 Pro serileri yenilenmiş olan bu ana kameralarının dışında bu kez periskop kamera da sunacak. Geç olsa da iPhone serisinde de göreceğimiz periskop kameranın, 6x seviyesine kadar zoom yeteneğinin olacağı da yine iddialar arasında dikkat çeken bilgilerden.

iPhone 15 Pro Max Kamerası Netleşiyor

Yeni iPhone Pro ailesinin, bu iddialar değerlendirilecek olursa çok iddialı kameralarını göreceğiz. Kullanıcıların yeni iPhone modeline geçmesi için sadece kamerada yapılan değişiklikler yeterli olacak mı derseniz, işte orası soru işareti olan nokta.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz