Anasayfa » Mobil » Giyilebilir » Wear OS 4 etkileyici yenilikleri duyuruldu

Wear OS 4 etkileyici yenilikleri duyuruldu

Wear OS 4 etkileyici yenilikleri duyuruldu

Wear OS 4 akıllı saatlere birçok yenilik getiriyor! Akıllı saatler için Google’ın sunduğu bu yeni işletim sistemi sürümüne gelin birlikte bakalım.

Wear OS 4 etkileyici yenilikleri duyuruldu

Google’ın Wear OS 3’ü henüz bir çok akıllı saate ulaşmamış olsa da, Android’in üreticisi bir sonraki sürümü olan Wear OS 4’ü duyurdu. Bu yılın sonlarında geliyor ve daha kullanışlı bir saat uygulamaları paketi, iyileştirilmiş pil yönetimi ve yenilenen konuşma girişiyle, metinlere daha iyi erişilebilirlik vaat ediyor.

Wear OS 4, bağlı cihazlar üzerinde daha da fazla kontrol seçeneğiyle Google Home ile gelişmiş entegrasyon sağlıyor. Google ayrıca Google Workspace, Gmail ve Google Takvim uygulamaları için daha fazla işlevsellik olduğunu onayladı. Artık Wear OS 4’lü saatinizden iki Workplace favorisine erişebilecek, Gmail’deki e-postalara hızlı yanıt verebilecek ve Takvim’deki etkinliklere ve güncelleme görevlerine LCV yanıtı verebileceksiniz.

Wear OS 4 etkileyici yenilikleri duyuruldu

Üçüncü taraf geliştiriciler de artık uçtan uca şifreleme, sesli yanıtlar ve cihaz içi aramalar içeren ilk saat uygulamasını sunan WhatsApp’a katılıyor. Spotify, en sevdiğiniz şarkılara ve podcast’lere daha kolay erişim için yeni parçalar getiriyor. Peloton, Wear OS 4 uygulamasına bir antrenman serisi kutucuğu ekliyor. Samsung ve Google, geliştiriciler için saat yüzü oluşturma sürecini kolaylaştıran ve saat yüzlerinin pil ömründen daha az enerji tüketmesini sağlayan yeni bir Saat Yüzü Biçimi üzerinde de ortaklık kurdu.

Wear OS 4 etkileyici yenilikleri duyuruldu

Wear OS 4’e yapılan bir diğer önemli ekleme, saatinizi fabrika ayarlarına sıfırlamadan yedekleme ve geri yükleme seçeneğidir. Google, hangi akıllı saatlerin Wear OS 4’le piyasaya sürüleceğini resmi olarak açıklamadı, ancak Samsung’un yeni nesil Galaxy Watch 6 serisinin ilk sırada olmasını bekleniyor. Wear OS 4’ü yeni nesil Pixel saatte ve diğer üreticilerin modellerinde de görmeyi bekliyoruz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz