Anasayfa » Mobil » YouTube Music Uygulamasında Şarkı Bulmak Çok Kolay

YouTube Music Uygulamasında Şarkı Bulmak Çok Kolay

YouTube Music Uygulamasında Şarkı Bulmak Çok Kolay

YouTube Müzik uygulamasının son özelliği duyuruldu! Artık istediğiniz şarkıyı mırıldanarak bulabileceksiniz.

Birkaç sene önce YouTube tarafından tanıtılan şarkı dinleme platformu YouTube Music, sürekli olarak yeni özelliklerle güncelleniyor. Spotify kadar geniş kitlelere ulaşmasa da YouTube Premium abonelerine sunulması, tercih edilmesine sebep oluyor. Son olarak, uygulamaya getirilen yeni bir özellik, YouTube Music’te şarkı bulmayı daha kolay hale getiriyor. İşte YouTube Music’in yenilenen arama özelliği…

YouTube Music Uygulamasında Şarkı Bulmak Çok Kolay

YouTube Music “Şarkı mırıldan” özelliği ile şarkı aramayı kolaylaştırıyor

Geçtiğimiz yılın Ekim ayında sabit ses seviyesi ve mırıldanarak arama gibi birkaç özelliği duyuran YouTube, son açıklamasında şarkı arama özelliğini YouTube Music’e entegre ediyor. Bu yeni özellikle, ismini bilmediğiniz bir şarkıyı mırıldanarak bulabileceksiniz.

Bu son güncellemeyle birlikte, arama tuşuna bastığınızda mikrofonun yanında özel bir buton göreceksiniz. Bu buton sayesinde mırıldanarak şarkı bulma özelliğine kolayca erişebileceksiniz.

YouTube Music Uygulamasında Şarkı Bulmak Çok Kolay

YouTube’un önceki versiyonlarında, şarkıları ritimlerini yazarak dahi bulabildiğimizi görmüştük. Bu platformun gelişmiş arama özellikleri sayesinde gerçekleşiyordu. Şimdi ise sistem daha da geliştirilerek, mırıldanarak veya şarkının bir kısmını sesli olarak söyleyerek bulmanıza olanak sağlanıyor. Bu noktada, yapay zekanın gücünü bir kez daha görmekteyiz.

YouTube’un açıklamalarına göre, platform orijinal şarkılarla verilen sesleri eşleştirmek için yapay zeka kullanıyor. Mırıldandığınızda, bu yapay zeka size en doğru sonuca ulaşmanızda yardımcı oluyor.

YouTube Music Uygulamasında Şarkı Bulmak Çok Kolay

Henüz tüm Android cihazlara yayınlanmayan bu özellik test aşamasında bulunuyor. Yakın zamanda iOS cihazlara da sunulması bekleniyor. İşte YouTube Music’te şarkı bulma adımları:

 1. YouTube Music uygulamasını açın.
 2. Arama simgesine dokunun.
 3. “Şarkıyı Bul”u seçin.
 4. Yaklaşık 10-15 saniye boyunca mırıldanın veya şarkının sözlerini söyleyin.
 5. YouTube Music’te eşleşen sonuçları gözden geçirin.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar
 1. ismail dedi ki:

  youtube music mırıldanma özelliği ile shazam’ı bence geride bırakacak gibi Shazam da illaki şarkı çalması gerek ama youtube music te mırıldanmanız yeterli bence harika bir özellik

 2. ali dedi ki:

  mırıldanarak arama özelliği harika olmuş

Yorum Yaz