Anasayfa » Bilgisayar » VALORANT Raw Accel Ayarları

VALORANT Raw Accel Ayarları

VALORANT Raw Accel Ayarları

VALORANT’ta kullanabileceğiniz üçüncü taraf bir fare hızlandırma programı olan “Raw Accel” hakkında bilgi almak için bir rehber yazdık. Raw Accel’in rekabetçi atıcı topluluğunda büyük avantajları var, ancak yeni başlayanlar en iyi ayarları seçmekte zorlanabilir. İşte VALORANT için en iyi Raw Accel ayarlarına dair hazırladığımız rehberimiz:

VALORANT’ta en iyi Raw Accel ayarlarını bulmak istiyorsanız, Tyson “TenZ” Ngo’nun tercihleri mükemmel bir rehberdir.

Raw Accel VALORANT’ta ne yapıyor?

VALORANT Raw Accel Ayarları

VALORANT’taki Raw Accel, farenizi nasıl kullandığınıza bağlı olarak oyun içi hassasiyetinizi dinamik olarak ayarlayarak kafadan vuruşları daha kolay ve mükemmel hale getirebilir. En iyi kısmı, bu programın ücretsiz olması ve dakikalar içinde kurulabilmesidir.

VALORANT’ın rekabetçi formatı ve isabet odaklı mekaniği, oyuncuların nişangâh yerleşimine odaklanmasını ve daha fazla maç kazanmayı hedeflemesini gerektirir. Çoğu oyuncu oyun içi ayarları değiştirerek istedikleri hassasiyeti elde ederken, bazıları daha iyi yerleşim için Raw Accel gibi harici, yasal programların desteğine ihtiyaç duyar.

Raw Accel’i (v1.6.1) resmi GitHub sayfasından indirin. Programı açtığınızda, sağ tarafta fare giriş hızınızın hassasiyet üzerindeki etkisini gösteren dinamik bir grafik ve sol tarafta hassasiyet çarpanı, hızlanma türü ve daha fazlası gibi birden fazla düzenlenebilir faktör göreceksiniz.

Dikkat: Raw Accel’in kopyalarını barındıran diğer web sitelerine girmeyin. Bu açık kaynaklı bir araçtır ve resmi GitHub sayfasından farklı platformlardan indirmek güvenlik riskleri taşıyabilir.

Raw Accel penceresinde Grafikler sekmesine tıklayın, Fare ayarlarına göre ölçeklendir’i seçin ve mevcut fare DPI değerinizi ve genellikle 1000 olan örnekleme hızınızı girin.

VALORANT Raw Accel Ayarları

İşte TenZ’nin VALORANT’ta tercih ettiği Raw Accel ayarları:

 • Sens Multiplier: 1
 • Y/X ratio: Check the box for Lock X & Y
 • Rotation: 0
 • Acceleration type (drop-down): Linear
 • Gain box: Checked
 • Acceleration: 0.05
 • Cap Type: Output
 • Cap Output: 1.2
 • Input Offset: 15

TenZ ile aynı deneyimi elde etmek için oyun içi hassasiyetinizi 0,16’ya ve fare DPI değerini 1600’e ayarlayın. Tüm değerleri girip uyguladıktan sonra, etkili fare hızlanma eğrisi Raw Accel penceresinin sağ tarafında görüntülenecektir.

Uyarı: Başkalarının önerilerine göre ayarları kopyalamak, oyun tarzınıza ve kurulumunuza bağlı olarak uygun değerleri bulmak için denemeler yapmak kadar yardımcı olmayabilir.

Yine de TenZ’nin ayarlarını kullanmaya karar verirseniz, fare hızlanma eğrisinin oyun tarzınıza uygun olup olmadığını kontrol edin. Değerleri dilediğiniz zaman ayarlayabilirsiniz.

Eğer kendi içinizde ideal Raw Accel eğrisini bulmak için fazladan bir adım atmaya istekliyseniz, süreç hakkında bilmeniz gereken her şeyi aşağıda bulabilirsiniz:

 • Raw Accel’i açıp Grafikler sekmesine tıklayarak ve farenizin DPI ve yoklama oranını seçerek başlayın.
 • Ardından, açılır listeden bir hızlanma türü seçin (tercihen Doğal Kazanç, Klasik veya Doğrusal) ve ardından seçtiğiniz bir algılama çarpanı değeri girin.
 • Hızlanma grafiğini test etmek için bir hedef eğitmeni veya VALORANT alıştırma alanlarını kullanın. İmleci hedefin içinde tutmakta zorlanıyorsanız, sens çarpanını düşürmeyi deneyin. Benzer şekilde, imlecinizi yeterince hareket ettiremiyorsanız, sens çarpanını artırın.
 • Mükemmel ofset değerini bulun ve rahat bir sens çarpanı belirledikten sonra bunu girin. Ofset, daha yüksek bir hassasiyete doğru hızlanmanın devreye girdiği zamandır.
 • Sens çarpanı gibi, en iyi eğriyi oluşturmak için hızlanma ve limit için bir değer seçmeniz gerekecektir. Hızlanma değeri olarak 0,05 girin ve Aim Lab (örn. Gridshot) veya KovaacK’s (örn. Tile Frenzy) üzerinde popüler atış egzersizlerini uygulayarak size uygun olup olmadığını kontrol edin. Değeri gerektiği gibi ayarlayın; aynısını limit parametresi için de yapın.

Not: İdeal ofset değeri, hedefleri takip ederken rahatça nişan almanıza olanak tanır. Çoğu Raw Accel kullanıcısı, ofset değeri olarak genellikle 10’u önerir, ancak her zaman durumunuza uygun bir değer seçebilirsiniz.

VALORANT Raw Accel Ayarları

Raw Accel için mükemmel sens çarpanını hesaplamak ve sonunda VALORANT’taki oyun tarzınıza uygun bir hızlanma eğrisi oluşturmak için ItsHappyGoLucky tarafından geliştirilen Raw Accel Curve Helper adlı ücretsiz bir araç da kullanabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz