Anasayfa » Mobil » Xiaomi uygulama kilidi nedir?

Xiaomi uygulama kilidi nedir?

Xiaomi uygulama kilidi nedir?

Xiaomi Telefonlarda uygulamaya kilit koymak. Geçmiş yıllarda telefonda bulunan bir uygulamaya yada klasöre şifre koymak için mobil marketlerden ekstra uygulamalar indirmemiz gerekiyordu.

Xiaomi uygulama kilidi nedir?

Son yıllarda telefon üreticileri, orta segment ve amiral gemisi modellerine uygulama kilidini özelliği de sunmaya başladılar. Böylece başka bir yazılıma gerek kalmadan Instagram, Galeri , Mesajlaşma uygulaması gibi bir çok uygulamaya kolaylıkla şifre yada parmak izi koyabilmemiz mümkün hale geldi. Örneğin oyun için çocuğunuza telefonunu verdiğinizde sizin belirlediğiniz uygulamalara giremez ve mesaj gelse bile ön izlemesi açılamaz. Bu tarz uygulama kilitlerinin güzel taraflarından biriside bildirim geldiğinde ön izlemesinin de kapatılabilmesidir.

Xiaomi uygulama kilidi nedir?

Xiaomi ürettiği bir çok modelde bu özelliği sunmaktadır. Ben Xiaomi Redmi 8 Pro üzerinden konuyu açıklayacağım ancak bu işlemler bütün Xiaomi modellerinde aynı şekildedir.

Xiaomi Uygulama Kilidi Yapmak

  • Telefonunuzun “ayarlar” menüsüne giriş yapınız
  • “Uygulamalar” yazısına dokununuz
  • Karşınıza gelen yeni sayfada “Uygulama Kilidi”
Xiaomi uygulama kilidi nedir?
  • Telefonunuz size şifreleme türleri olan “Parmak izi” veya “Desen ile açmak” istediğinizi tanımlayıp bu ekranı geçin
  • Uygulama kilidi koymak istediğiniz uygulamayı aktif etmeniz yeterlidir.

Ben örnek görseldeki gibi bir bankanın uygulamasını girerken şifreledim. Böylece telefonda o uygulamaya tıkladığımda parmak izi sormaktadır. Sizlerde Telefon galerisini, instagram uygulaması, mail uygulaması gibi benzeri uygulamaları bu şekilde kilitleyebilir ve çocuklarınızın telefonla oynarken yada başka birisi telefonunuzu kurcalarken uygulama kilidi koyduğunuz bölümlere ulaşmasını engelleyebilirsiniz.

Ayrıca ekranın sağ üst köşesinde bulunan uygulama seçeneklerini de (4 numara) ayarlar menüsüne girip istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Kilit ayarlarının nasıl devreye gireceğini seçebilirsiniz. Örneğin uygulamadan çıktığınızda otomatik olarak devreye girmesi gibi. Yada uygulamadan çıktıktan 1 dakika gibi seçenekler sunulmaktadır.

Bildirim içeriği Gizleme seçeneği ile, uygulamadan bir bildirim geldiğinde telefon ekranında ön izlemesi gözükmeyecektir. Buda tavsiye edebileceğimiz kullanışlı bir özelliktir. Aynı ekranda şifreleme türüne de desen, parmak izi ve telefonunuz destekliyorsa yüz okuma şeklinde de değiştirebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz