Anasayfa » Mobil » iOS 17.1 Beta 3 yayınlandı: Yenilikler ve Hangi Sorunlar Çözüldü

iOS 17.1 Beta 3 yayınlandı: Yenilikler ve Hangi Sorunlar Çözüldü

iOS 17.1 Beta 3 yayınlandı: Yenilikler ve Hangi Sorunlar Çözüldü

Heyecanla beklenen ve nihayet iPhone 15 serisi ile birlikte tanıtılan iOS 17, 18 Eylül tarihinde dünya genelindeki tüm uyumlu cihazlar için kullanıcılara sunuldu. Bu güncelleme, belki çok büyük radikal değişiklikler içermese de, kullanıcıların ilgisini çekebilecek bazı yeni özellikler sunuyor. Bunlar arasında kişisel posterler, yenilenmiş AirDrop animasyonları ve etkileşimli widget’lar bulunuyor. Şimdi, Apple tarafından iOS 17.1 sürümü için hazırlanan Beta 3 güncellemesi de yayınlandı. İşte bu güncelleme ile gelen yenilikler!

iOS 17.1 Beta 3 Yenilikler

iOS 17.1 Beta 3 yayınlandı: Yenilikler ve Hangi Sorunlar Çözüldü

iOS 17.0, Apple’ın WWDC23 etkinliği sırasında önizlenen tüm özellikleri ve değişiklikleri sunmuyor. Bunun yerine şirket, bu özellikleri kademeli olarak kullanıcılara sunacak olan daha küçük güncellemeleri önümüzdeki aylarda başlatacak. Bu beklenen tanıtımlar arasında Apple Journal uygulaması, Apple Music’te paylaşılan çalma listeleri ve daha birçok yeni özellik bulunuyor.

Bilinen sorunlar

iPhone 15 ve iPhone 15 Pro kullanıcıları, Sinematik modda sık sık geçiş yaparken veya öne ve arkaya bakan çekimler arasında geçiş yaparken önizleme ekranının birkaç saniyeliğine donmasına neden olabilen bazı performans sorunlarıyla karşılaşabilirler.

iOS 17.1 Beta 1 ve 2 sürümünü kullanan Cüzdan uygulaması kullanıcıları, uygulama açılışında çökme sorunu yaşayabilirler. Bu durumu geçici olarak çözmek için cihazınızı iOS 17.1 Beta 3 sürümüne güncellemeniz gerekebilir.

Kart ile banka hesabı arasındaki bağlantı beklenmedik bir şekilde kesilebilir. Bu durumda, “Bağlantınızı Güncelleyin” onarım akışındaki talimatları izleyerek sorunu çözebilirsiniz.

Ancak, kart ile banka hesabı arasındaki bağlantı kesilirse, bazı kullanıcılar “Bağlantınızı Güncelleyin” onarım akışını tamamlarken bir hata alabilirler. Bu sorunu geçici olarak çözmek için Ayarlar’a gidin, ardından Apple Pay ve Cüzdan > Bağlantılar bölümüne gidin. Kurumunuzla olan bağlantıyı kaldırın ve kartınızı yeniden bağlayın.

Çözülen sorunlar

Bir Apple saati, watchOS 10.1 sürümünü çalıştırıyorsa ve iOS 17.0 yüklü bir iPhone ile eşleştirilirse (veya watchOS 10.0 sürümü, iOS 17.1 ile eşleştirilirse) artan güç tüketimi sorunu artık giderildi.

Ayrıca, etkileşimli widget’ların uyumsuz iOS ve macOS sürümleriyle boş olarak görüntülendiği sorunu da çözüldü.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz