Anasayfa » Mobil » WhatsApp’a 4 Farklı Cihaza Kadar Oturum Açma Özelliği

WhatsApp’a 4 Farklı Cihaza Kadar Oturum Açma Özelliği

WhatsApp’a 4 Farklı Cihaza Kadar Oturum Açma Özelliği

WhatsApp’ın geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan bir haberde, 4 cihaza kadar oturum açma özelliğinin tam cihazlar için kullanıma sunulduğu belirtiliyor. Bu yeni özellik, kullanıcıların aynı WhatsApp hesabını aynı anda 4 farklı akıllı telefona bağlamasına olanak sağlıyor.

Bu özellik öncelikle tek bir cihazda kullanılabilen WhatsApp hesaplarının çoklu cihazlara entegrasyonunu sağlamak amacıyla geliştirilmiştir. Artık kullanıcılar, ana cihazları dışında farklı cihazlardan da aynı hesaba erişebilirler. Bu, birden fazla cihaz kullanan veya iş ve kişisel hesaplarını ayrı cihazlarda yönetmek isteyen kullanıcılar için oldukça kullanışlı bir özellik olabilir.

WhatsApp’ın bu özelliği sunarken kullanıcı güvenliği ve gizliliği konusunda da önlemler aldığı biliniyor. Örneğin, her cihazın bağlantısı, mesajları end-to-end şifrelemeyle korunan ana cihaz üzerinden yönetilir. Bu sayede, kullanıcıların mesajları güvende kalır ve diğer cihazlarda biletileri okuyabilmesi için ana cihazın çevrimiçi olması gerekmez.

WhatsApp’ın 4 cihaza kadar oturum açma özelliği, kullanıcıların daha esnek bir şekilde hesaplarını yönetmelerine olanak tanırken, güvenlik ve gizlilik konularında da dikkatli bir yaklaşım sergileniyor. Bu özellikle ilgili daha fazla ayrıntı ve kullanım talimatları için WhatsApp’ın resmi web sitesi veya güncel haberlerini takip etmeniz önerilir.

Bu özellik öncelikle Android beta sürümünde test edildi ve şimdi hem Android hem de iPhone kullanıcıları için kullanılabilir hale getirildi.

Bu özellik sayesinde, kullanıcılar artık aynı WhatsApp hesabını birden fazla cihazda kullanabilirler. Önceki sürümlerde, WhatsApp hesabı yalnızca tek bir cihaza bağlı olabilirdi ve diğer cihazlar sadece bağlantıyı yansıtma veya bildirimleri almak için kullanılabilirdi. Ancak bu yeni özellikle, kullanıcılar aynı anda 4 farklı akıllı telefonda aynı hesaba erişebilir, mesajlaşma, dosya paylaşımı ve diğer özelliklerden faydalanabilir.

WhatsApp’ın bu yeni özelliği, kullanıcıların hesaplarını daha esnek bir şekilde yönetmelerini sağlayarak kullanıcı deneyimini iyileştirirken, güvenlik ve gizlilik önlemlerine de önem vermektedir. Bu özelliği kullanmak için, WhatsApp uygulamasını güncellediğinizden emin olmanız ve hesap ayarlarında yeni özellikleri etkinleştirmeniz gerekmektedir.

Bir WhatsApp hesabı, artık birbirinden bağımsız olarak 4 akıllı telefonda da kullanılabilecek!

WhatsApp'a 4 Farklı Cihaza Kadar Oturum Açma Özelliği

Mark Zuckerberg, 4 farklı cihaza kadar oturum açma izni veren özelliğin kullanıma sunulduğunu Facebook ve Instagram üzerinden duyurdu. Zuckerberg, “Bugünden itibaren aynı WhatsApp hesabına en fazla dört telefonda giriş yapabilirsiniz” açıklamasında bulundu.

Şimdiye kadar kullanıcılar, bir WhatsApp hesabını yalnızca tek bir cihazda kullanabiliyordu. Bu yeni özellikle beraber artık bir WhatsApp hesabı, 4 akıllı telefonda eş zamanlı ve birbirlerinden bağımsız olarak kullanılabilecek. Eklenen yeni cihazlar, otomatik olarak senkron edilecek ve böylelikle kullanıcı, hiçbir mesajı kaçırmamış olacak.

Peki yeni özellik nasıl kullanılacak?

WhatsApp'a 4 Farklı Cihaza Kadar Oturum Açma Özelliği
  • Adım #1: İkinci cihaza WhatsApp’ı yükleyin ve giriş ekranına gelin.
  • Adım #2: “Bir cihazı bağla” seçeneğine dokunun.
  • Adım #3: Ana cihaza gidin ve “Bağlı Cihazlar” menüsüne ulaşın. 
  • Adım #4: Ana cihazda “Cihaz bağla” seçeneğine dokunun.
  • Adım #5: İkinci cihazda görünen QR kodu ana cihazda okutun.

WhatsApp’ın yeni özelliği sayesinde kullanıcılar, aynı hesabı üçüncü ve dördüncü telefonlarına da bağlayabilecekler. Bu, kullanıcıların daha fazla esneklik sağlar ve birden fazla cihazda aynı WhatsApp hesabını kullanabilmelerine olanak tanır.

Kullanıcılar, aynı işlemleri tekrarlayarak üçüncü ve dördüncü telefonlarını da WhatsApp hesaplarına bağlayabilirler.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar
  1. Sami dedi ki:

    WhatsApp’ın bu özelliği yuva yıkar

Yorum Yaz