Anasayfa » Mobil » WhatsApp Görüntülü Mesaj Gönderme

WhatsApp Görüntülü Mesaj Gönderme

WhatsApp Görüntülü Mesaj Gönderme

WhatsApp, görüntülü mesaj kaydetme özelliğini haziran ayında beta sürümünde kullanıma sunmuştu ve şimdi kademeli olarak tüm kullanıcılara sunmaya başladı. Bu yeni özellik hem Android hem de iOS kullanıcıları tarafından kullanılabilmektedir.

WhatsApp kullanıcıları, Google Play Store veya App Store’dan WhatsApp’ı güncelleyerek bu yeni özelliği kullanmaya başlayabilirler. Güncellenen WhatsApp uygulamasıyla birlikte, görüntülü mesajları 60 saniyeye kadar kaydetme ve paylaşma imkanına sahip olacaklar.

WhatsApp Görüntülü Mesaj Gönderme

WhatsApp’ın bu özelliği sunması, kullanıcıların paylaştıkları önemli ve anlamlı videoları kaydedebilmelerini sağlar. Böylece, bu videoları daha sonra tekrar izleyebilir ve ömür boyu saklayabilirler.

Görüntülü mesaj kaydetme özelliği, WhatsApp kullanıcılarının iletişim deneyimini daha etkileşimli hale getirmeyi hedeflerken, videoları daha kolay paylaşmalarını sağlamaktadır. Hem Android hem de iOS kullanıcıları, güncellemeyi yaparak bu özelliği kullanmaya başlayabilirler.

WhatsApp’ta görüntülü mesaj göndermek için sohbet ekranında kamera simgesine dokunarak video moduna geçmelisiniz. Bu simgeye basılı tuttuğunuzda mesaj kaydetmeye başlar. En fazla 60 saniyelik olan görüntülü mesajları anlık olarak gönderebilirsiniz.

WhatsApp, bir sohbette açılan videoları otomatik olarak sessize alır ve videonun üzerine dokunduğunuzda ses başlar. Böylece izlerken sesi açmak veya kapatmak tercihinize bağlıdır.

WhatsApp, kullanıcıların mesajlarını güvende tutmak için video mesajlarının uçtan uca şifreleme ile korunduğunu belirtmektedir. Bu, gönderdiğiniz video mesajlarının sadece sizin ve alıcının erişebileceği şekilde şifrelendiği anlamına gelir, böylece üçüncü tarafların mesajları görüntülemesi engellenir.

WhatsApp’ın bu güvenlik önlemi, kullanıcıların kesintisiz ve güvenli bir iletişim deneyimi yaşamasına katkıda bulunur. Görüntülü mesajlarınızın uçtan uca şifreleme ile korunması, içeriğinizin gizliliğini ve güvenliğini sağlar.

WhatsApp Görüntülü Mesaj Gönderme

WhatsApp, blog sayfasından yeni özelliğe ilişkin şu mesajı yayınladı:

WhatsApp’taki sesli mesajlar, sesinizi paylaşmanın hızlı ve güvenli bir yolunu sunarak insanların iletişim kurma şeklini değiştirdi. Yeni anlıkgörüntülü mesajlarile bu özelliği geliştirmekten heyecan duyuyoruz. Artık sohbetten ayrılmadan kısa kişisel videolar kaydedebilir ve paylaşabilirsiniz.

Görüntülü mesajlar,60 saniyeiçinde söylemek ve göstermek istediklerinizi kaydedip sohbetlere yanıt vermenin gerçek zamanlı bir yoludur. Bu özelliğin; birine mutlu yıllar dilemek, bir şakaya gülmek ya da iyi haberler getirmek gibi durumlarda, önemli anları videodan gelen tüm duygularla birlikte paylaşmanın eğlenceli bir yolu olacağını düşünüyoruz.

Görüntülü mesaj göndermek,sesli mesaj göndermek kadar basittir. Video moduna geçmek için dokunun ve videoyu kaydetmek için basılı tutun. Kilitlemek ve videoyu basılı tutmadan kaydetmek için yukarı kaydırmanız da mümkündür. Sohbette açılan videolar otomatik olarak sessiz oynatılır ve videoya dokunulduğunda ses açılır. Görüntülü mesajlar, mesajlarınızın güvende tutulması içinuçtan uca şifrelemeyle korunur.

Görüntülü mesajlar kademeli olarak sunuluyor ve önümüzdeki haftalarda herkesin kullanımına açılmış olacak.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar
  1. Mustafa dedi ki:

    Bence eğlenceli hemde görmek istediğin kişiyi kısıtlı zamanlarda kısa videolar çekip atması çok iyi olur

Yorum Yaz