Anasayfa » Mobil » İOS » iOS 17.2 güncellemesi yayınlandı! Yenilikler Neler

iOS 17.2 güncellemesi yayınlandı! Yenilikler Neler

iOS 17.2 güncellemesi yayınlandı! Yenilikler Neler

Apple, iOS 17.2 resmen yayımlandı. İşletim sisteminin yeni sürümü, daha önce duyurulan bazı büyük özellikler de dahil birçok yeniliği iPhone’lara getiriyor. iOS 17.2 sürümünün getirileri.

iOS 17.2 kullancılara neler sunuyor?

Bu içeriğimizde, iOS 17.2 ile kullanıma sunulacak yeni özelliklere yakından bakacağız. Hazırsanız başlayalım.

iOS 17.2 güncellemesi yayınlandı! Yenilikler Neler
 • Adım #1: iPhone’u şarja takın. 
 • Adım #2: Bir Wi-Fi ağına bağlanın.
 • Adım #3: “Ayarlar” sayfasını açın.
 • Adım #4: “Genel” sayfasını açın.
 • Adım #5: “Yazılım Güncelleme” bölümüne girin ve iOS 17.2’i indirip yükleyin.

iOS 17.2 ile gelen yeni uygulama: ( Journal ) Günlük

iOS 17.2 güncellemesi yayınlandı! Yenilikler Neler

iOS 17.2 güncellemesi ile gelen en önemli özelliklerden biri, dikkat çekici bir şekilde tasarlanmış olan Günlük uygulamasıdır. Bu yeni uygulama, metin, resim, video ve ses eklemek suretiyle günlük tutma deneyimini önemli ölçüde geliştiriyor. Daha önce iPhone kullanıcıları, günlük tutmak için App Store üzerinden bir uygulama indirme ihtiyacı hissediyordu. Ancak, iOS 17.2 ile birlikte, kullanıcılar artık yerleşik Günlük uygulamasını doğrudan kullanabilecekler.

Uzamsal Videolar

iOS 17.2 güncellemesi yayınlandı! Yenilikler Neler

iOS 17.2, iPhone 15 Pro modellerine, uzamsal video çekme özelliği ekliyor. Bu özellik sayesinde, telefonunuzdan 3 boyutlu videolar çekebilirsiniz. Çekilen bu videolar, Apple’ın haziran ayında duyurduğu ve 2024’te piyasaya sürmeyi planladığı Vision Pro karma gerçeklik gözlüğü ile izlenebilecek. Kullanıcılar, uzamsal videoları gözlükten izlerken, videonun içindeymiş gibi bir deneyim yaşayacaklar.

Eylem Düğmesi için yeni seçenek

iOS 17.2 güncellemesi yayınlandı! Yenilikler Neler

Apple, iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerine, sessize alma anahtarının yerine kullanıcının tercih ettiği işlevi atayabilmesi için özelleştirilebilen bir Eylem Düğmesi ekledi. Bu düğme, el fenerini açma, sesli not oluşturma, fotoğraf çekme gibi işlevleri içermektedir. Yeni iOS 17.2 güncellemesi ile birlikte, bu özelliklere Çeviri işlevi de eklenmiştir. Bu sayede kullanıcılar, Eylem Düğmesi aracılığıyla hızlı bir şekilde çeviri yapabilir ve bu işlevi kişisel tercihlerine göre özelleştirebilirler.

Apple Music

iOS 17.2 güncellemesi yayınlandı! Yenilikler Neler

iOS 17.2, Apple Music kullanıcılarına diğer kullanıcılarla ortak çalma listeleri oluşturma imkanı sunuyor. Bu çalma listesine erişim izni verilen kullanıcılar, şarkıları ekleyip çıkartma yeteneğine sahiptir. Bu özellik, benzer bir fonksiyonun zaten Spotify gibi diğer müzik platformlarında bulunduğunu belirtmekte fayda var.

iMessage

iOS 17.2 güncellemesi yayınlandı! Yenilikler Neler

Yeni güncelleme, iMessage için çeşitli önemli yenilikleri beraberinde getiriyor. Kullanıcılar, siber saldırı riski altında olduklarını düşünüyorsa, kişi anahtarı doğrulaması özelliği sayesinde karşılarındaki kişinin gerçekten iletişim kurduğu kişi olup olmadığını doğrulayabilecekler. Ayrıca, iMessage’ın yanıtlama özelliği artık çıkartmalar için de kullanılabilecek.

App Store

iOS 17.2 güncellemesi yayınlandı! Yenilikler Neler

iOS 17.2 sürümü ile birlikte, iPhone’ların uygulama indirme mağazası olan App Store’da önemli bir güncelleme mevcut. Uygulamalar bölümünde, kullanıcılara daha hızlı ve etkili bir arama deneyimi sunmak amacıyla “Sosyal medya”, “Eğlence” ve “Eğitim” gibi filtreleme seçenekleri eklenmiştir. Bu sayede kullanıcılar, belirli kategorilere odaklanarak aradıkları uygulamalara daha kolay erişebilir ve ilgili kategorilerde öne çıkan uygulamaları daha hızlı bir şekilde keşfedebilirler.

Siri

iOS 17.2 güncellemesi yayınlandı! Yenilikler Neler

iOS 17.2, Apple Watch Series 9 ve Apple Watch Ultra 2, iPhone ve iPad kullanıcılarına Siri aracılığıyla Sağlık uygulaması verilerine kolayca erişme ve bunları günlüğe kaydetme imkanı sunuyor. Cihaz içi işleme, kullanıcıların Health uygulaması verilerini bir Siri isteğini tamamlamak için cihazlarından ayrılmamalarını sağlar. Bu da kullanıcı gizliliğini korumak için bir adım daha atılmasına yardımcı olur.

Siri, artık Apple Watch, iPhone ve iPad’de depolanan 20’den fazla Sağlık uygulaması veri türüyle ilgili isteklere yanıt verebilir. Örneğin, kullanıcılar şunları sorabilir: “Bugün ne kadar yürüdüm?” veya “Regl dönemim başladı. Bunu günlüğüme kaydet.” Bu tür istekler, doğrudan Siri tarafından işlenerek ilgili verilerin kaydedilmesini sağlar.

iOS 17.2 güncellemesi alan modeller

 • iPhone XR, XS ve XS Max
 • iPhone 11, iPhone 11 Pro ve 11 Pro Max
 • iPhone SE (2. nesil)
 • iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro ve 12 Pro Max
 • iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro ve 13 Pro Max
 • iPhone SE (3. nesil)
 • iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max
 • iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz