Anasayfa » Bilgisayar » Activision, COD oyunları için anti-hile yazılımını güncelledi

Activision, COD oyunları için anti-hile yazılımını güncelledi

Activision, COD oyunları için anti-hile yazılımını güncelledi

Activision, resmi Call of Duty hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile bilgisayar oyunları için geliştirdiği yeni hile önleme sistemini duyurdu.

Son dönemlerde oyunlarda hile kullanımı oldukça yaygın hale geldi. Oyun firmaları, çevrim içi oyunlardaki hileleri önlemek adına sürekli olarak yazılım güncellemeleri yapmaktadır. Ancak, teknolojinin hızla ilerlemesiyle birlikte hile yazılımları da giderek gelişmektedir.

Activision, COD oyunları için anti-hile yazılımını güncelledi

Hile kullanımının yoğun olduğu oyunlardan biri de Call of Duty serisi. Özellikle FPS oyunları içinde, günlük olarak birçok hile kullanıcısıyla karşılaşmak mümkündür. Bu sorunu çözmek adına çalışmalar yürüten Activision, kısa bir süre önce hile kullanıcılarını etkileyecek önemli bir güncellemeyi duyurdu.

Activision, Call of Duty için anti-hile yazılımını güncelledi

Activision, Call of Duty’nin resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı duyuruyla, Ricochet adlı anti-hile yazılımını güncellediğini açıkladı. Yapılan bu güncelleme ile bilgisayar oyuncularının “aimhack” olarak bilinen nişan alma destek yazılımlarını kullanmalarının önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Activision, COD oyunları için anti-hile yazılımını güncelledi

Şirketin paylaştığı bilgilere göre, artık Modern Warfare 3, Modern Warfare 2 ve Warzone oyunlarında hile tespit edilmesi durumunda oyun otomatik olarak kapatılacak. Bu sayede hile kullanan oyunculara sadece basit bir uyarı vermek yerine daha etkili bir önlem alınmış olacak.

Hileci, bu basit uyarıyı dikkate almaz ve yardımcı yazılımları kullanmaya devam ederse, hesapla ilgili daha fazla işlem yapılacak. Bu işlemlerin detayları açıklanmamış olmakla birlikte, oyundan yasaklama gibi ciddi önlemlerin uygulanabileceği tahmin ediliyor.

Ayrıca, Activision geçtiğimiz aylarda Ricochet yazılımına “Splat” adlı bir özellik eklemişti. Bu özellik, hile kullanan oyuncunun paraşütünün açılmamasını sağlayarak zemine düşmesine neden oluyordu. Bu da bir tür basit cezalandırma yöntemi olarak karşımıza çıkıyordu.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz