Anasayfa » Bilgisayar » Teknoloji » XIAOMI Robot Süpürge Hata/Arıza Kodu ve Çözümü

XIAOMI Robot Süpürge Hata/Arıza Kodu ve Çözümü

XIAOMI Robot Süpürge Hata/Arıza Kodu ve Çözümü

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte akıllı ev robotları hayatımızda önemli bir yer edinmeye devam ediyor. Özellikle ev temizliği konusunda sağladığı kolaylıkla dikkat çeken robot süpürgeler, pratik işlevselliği ve etkileyici tasarımıyla birçok kişinin evlerinde tercih ettiği vazgeçilmez bir ürün haline geldi.

Ancak her teknolojik cihaz gibi, robot süpürgeler de zaman zaman arızalarla veya hatalarla karşılaşabilirler. Bu noktada, özellikle XIAOMI Mi Vacuum Mop Pro gibi popüler modellerde görülen hata kodları ve bu hataların çözüm yolları oldukça önemlidir.

XIAOMI Robot Süpürge Hata/Arıza Kodu ve Çözümü

İşte XIAOMI robot süpürge hata kodları ve olası çözümleri:

Doğru çözüm için, doğru hata kodunu bilmek şart.

En Çok Karşılaşılan 20 Hata Kodu Nedir?

XIAOMI Robot Süpürge 20 Hata/Arıza Kodu Çözümü Nedir?

 • #1 Robot süpürgelerde hareket algılamama hatası

Hareketin engellenmediğinden emin olmak için lazer telemetreyi hafifçe döndürün. Etraftaki fazla eşyalar cihazın çalışma prensibini değiştirebilir. Etraftaki fazlalıkları kaldırabilir veya şarj istasyonuyla beraber cihazı farklı bir odaya taşıyabilirsiniz.

 • #2 Robot süpürgelerde sıvı teması hatası

Filtrenin kuru olduğundan emin olun. Eğer filtre nemli veya ıslaksa iyi bir kurulamadan sonra tam kuruyana kadar cihazı off pozisyonda bekletin

 • #3 Robot süpürgelerde aşırı ısınma hatası

Aşırı ısınma hatası alındığı zaman cihazı hemen kapatmalı ve ısınma sona erene kadar cihazı tekrar çalıştırmayın. Cihazın eski sıcaklığına gelmesi durumunda tekrar test edebilirsiniz.

 • #4 Robot süpürgelerde şarj olmama hatası

Şarj olmama sorunu yaşarsanız cihazın istasyonuyla arasındaki ilişkiye bakın. Şarj istasyonunun içinin kuru ve tozsuz olduğundan emin olun. Eğer nemli veya tozluysa istasyonu dikkatlice temizleyin ve tekrar deneyin.

 • #5 Robot süpürgelerde haritalandıramama hatası

Haritalandırmama hatası genellikle cihazı kurulum aşamasından sonra evi taraması için bıraktığımız zaman önüne çıkan engellerden dolayı yaptığını gözlemliyoruz. Fazlalıkları kaldırarak tekrardan evi taraması için uygulamayı silip yükleyin ve kurun.

 • #6 Robot süpürgelerde tekerlek dönmüyor hatası

Tekerleklere bir şey dolanmadığından veya kaçmadığından emin olun. Dikkatli bir şekilde tekerlekleri sökerek kontrol sağlayın ve yeni bir konuma taşıyın.

 • #7 Robot süpürgelerde wifi bağlanmama hatası

İlk olarak bağladığınız wifi bağlantısını kontrol etmelisiniz. Eğer doğruluğundan eminseniz cihazı üzerindeki Home tuşuna 5 saniye basarak sıfırlayın ve tekrardan uygulamadan kaldırarak kurulum yapın.

 • #8 Robot süpürgelerde uygulamaya robot süpürgeyi tanıtamama hatası

7 ile aynı sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Uygulamayı tekrar yükledikten sonra cihazı sıfırlayarak tekrardan deneyiniz. Sorunun ortadan kalktığını göreceksiniz.

 • #9 Robot süpürgelerde şarj seviyesi çok düşük hatası

Şarj istasyonunun doğru bir şekilde çalıştığından emin olun. Cihazı şarja taktıktan sonra üzerindeki ışıkların renk değişimlerine ve istasyonun kararlı bir şekilde çalıştığından emin olun. İstasyon kaynaklı bir sorun gözlemlerseniz istasyonun lazer bölümlerini kuru bir bezle silin.

 • #10 Robot süpürgelerde emme fanı çalışmama hatası

Sistemi sıfırlayın sorun çözülecektir.

 • #11 Robot süpürgelerde lazer arızaları

Lazer arızaları genellikle sensörlerin temiz olmaması kaynaklı olduğu gözlemlenmektedir. Lazer bölümlerin kuru bir bezle temizlenmesi ve cihazın önüne çıkabilecek nesneleri önünden kaldırarak tekrar deneyiniz.

 • #12 Robot süpürgelerde toz torbası ve filtre hatası

Filtreyi sökerek tekrar takınız, aynı arıza devam ederse yeni bir filtre deneyiniz. Eğer eski filtreyi yıkayarak tekrar kullanmak isterseniz kullanmadan önce 24 Saat filtreyi iyice kurumaya bırakın.

 • #13 Robot süpürgelerde düşme sensörü arızası

Düşme sensörü yerini temizleyin. Farklı bir mesafeye koyarak cihazı tekrardan test ediniz.

 • #14 Robot süpürgelerde çarpma sensörü arızası

Çarpma sensörünü silin ve birkaç defa üzerine hafifçe basın.

 • #15 Robot süpürgelerde istasyon kaynaklı arızalar

İstasyonun yeri ve konumu önemlidir. Doğru konumda olmayan istasyonlar stabil çalışmayacaktır. Konumu gözden geçirin

 • #16 Robot süpürgelerde istasyon şarj olmama hatası

İstasyonun güç bağlantılarını kontrol ediniz

 • #17 Robot süpürgelerde istasyon nem hatası

İstasyonu belirli aralıkla kuru bezle temizleyiniz. Tozlu, nemli, kirli olduğu dönemlerde kararlılığı bozulacaktır ve hatalar vermeye başlayacaktır.

 • #18 Robot süpürgelerde istasyon sinyal hatası

Sorun 17 ile aynı işlemleri tekrar ediniz. Kuru bez ile sinyal alan bölümleri temizleyin ve konumunu değiştirin

 • #19 Robot süpürgelerde istasyon bağlantı hatası

Belirli dönemlerde bağlantı sorunları herkesin başına gelmektedir. Bu gibi durumlarda cihazı Home tuşuna 5 saniye elimizi çekmeden basarak sıfırlıyoruz ve yeniden kurulum yapıyoruz. Sorun çözülecektir.

 • #20 Robot süpürgelerde fırça sıkışması hatası

Ana fırçayı dışarıya doğru yavaşça çekin ve fırçayı temizleyip ana eksenini sabitleyin. Eğer fırçaya yabancı cisim yapışmış veya sarılmışsa doğru çalışmayacaktır.

XIAOMI Robot Süpürge Hata/Arıza Kodu ve Çözümü

Robotlarında zaman zaman sıfırlanmaya ve tekrar kurulmaya ihtiyacı olduğunu unutmamalıyız. Klasik yöntemler her zaman işe yaramıştır.

Bu konuda cihazımızın üstündeki Home tuşu bize oldukça yol gösteriyor.

5 Saniye Bas ve Sıfırla

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar
 1. Cansu dedi ki:

  Cihaz haritalandırma arızası veriyordu yazılan gibi yaptım uygulamayı sildim tekrardan haritayı oluşturdum sorun çözüldü

 2. Abdullah dedi ki:

  benim robot süpürgem sıvı teması hatası vermişti filtreyi söktüm kuruttum filtrenin etrafınıda güzelce silip kuruladım çalıştı teşekkü ederim

Yorum Yaz