Anasayfa » Mobil » WhatsApp Android Telefonlar İçin Ekran Paylaşımı

WhatsApp Android Telefonlar İçin Ekran Paylaşımı

WhatsApp Android Telefonlar İçin Ekran Paylaşımı

WhatsApp’ın en son güncellemesiyle, video görüşmesi sırasında karşınızdaki kişilerle ekran paylaşma özelliği gibi yeni özelliklerin getirildiği söyleniyor. Bu özellik, Zoom ve Microsoft Teams gibi iş odaklı video görüşme platformlarından ilham alınarak geliştirilmiştir. WhatsApp ekibi, bu özelliğin test aşamasında olduğunu ve yakın gelecekte kullanıcılarla buluşturulacağını belirtmiştir. Bu güncelleme sayesinde, video görüşmeleri sırasında diğer kişilerle birlikte belgeleri, sunumları veya diğer içerikleri paylaşarak işbirliği yapabileceksiniz.

WhatsApp’ın en son güncellemesiyle ekran paylaşma özelliğini kullanıcı deneyimini geliştirmek için video görüşmesi arayüzüne dışa dönük bir ok simgesi şeklinde entegre edeceği belirtilmiştir. Bu düğmeye tıkladığınızda, “WhatsApp ile kaydetme veya yayınlamaya başlamak ister misiniz?” gibi bir uyarı alabilirsiniz. Ardından, “Başlat” düğmesine bastığınızda ekranınız paylaşılabilir.

WhatsApp Android Telefonlar İçin Ekran Paylaşımı

Bazı yeni özellikler genellikle beta test aşamasında belirli kullanıcılara sunulur ve daha sonra daha geniş bir kullanıcı kitlesiyle paylaşılır. Ekran paylaşımı özelliğinin şu anda yalnızca belli Android beta test kullanıcılarına sunulduğunu ve önümüzdeki haftalarda daha fazla kullanıcıya yayılmasının beklendiğini belirtmişsiniz. Ancak, eski Android modellerinde veya WhatsApp’ın en son sürümünü indirmemiş olan kişilerde bu özelliğin çalışmayabileceği de söylenmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz