Anasayfa » Mobil » iOS 17 Muhteşem Özellikleriyle Geliyor

iOS 17 Muhteşem Özellikleriyle Geliyor

iOS 17 Muhteşem Özellikleriyle Geliyor

Apple‘ın en son işletim sistemi olan iOS 17 resmi olarak duyuruldu. İşte iOS 17 ile birlikte gelen yeni özellikler ve güncelleme alacak iPhone modelleri.

Apple, bu yıl kullanıcılarına sunmayı planladığı yeni işletim sistemi iOS 17 için hazırlıklarını tamamladı. Yakın bir zamanda yayınlanacak olan iOS 17, hangi cihazlara gelecek ve hangi yeni özellikleri içerecek? İşte detaylar.

iOS 17 Muhteşem Özellikleriyle Geliyor

iOS 17 güncellemesini alacak cihazlar!

Uzun bir süredir beta sürümleri test edilen yeni iOS, 12 Eylül’deki Apple etkinliğinden sonra kullanıcıların erişimine sunulacak. Yani, iOS 17’yi iPhone cihazlarınıza birkaç gün içinde kurabileceksiniz. Hangi cihazların bu güncellemeyi alacağını öğrenmek için aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz:

iPhone XS ve XS Max
iPhone XR
iPhone 11
iPhone 11 Pro ve Pro Max
iPhone 12 ve 12 Mini
iPhone 12 Pro ve Pro Max
iPhone 13 ve 13 Mini
iPhone 13 Pro ve Pro Max
iPhone 14 Pro ve Pro Max
iPhone SE (2. ve 3. nesil)

Gelecek olan yeni birkaç özellik

iOS 17, kullanıcıların heyecanla beklediği bir dizi yeniliği beraberinde getiriyor. Bunların en öne çıkanlarından biri, “Kişi Posterleri” adlı yeni bir özellik. Bu özellik sayesinde rehberinizdeki kişileri daha kişiselleştirilmiş hale getirebilirsiniz. Artık, önceden sadece fotoğraflarla zenginleştirdiğimiz bu profillere, Memoji’leri ekleyebilirsiniz. Ayrıca, kişinin adının yazı tipi ve rengini de dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

iOS 17 Muhteşem Özellikleriyle Geliyor

Yeni iOS’un en büyüleyici özelliklerinden biri olan “Beklemede” modu, kullanıcıların beklentisini yükseltiyor. Cihazınızı kullanmadığınızda yatay konumdayken devreye giren “Beklemede” modu, ekranda saat, fotoğraf, araç takımları, büyük bildirimler gibi birçok özelliği özelleştirme özgürlüğü sunuyor. Kullanıcılar, bu özellikleri kendi tercihlerine göre şekillendirebiliyorlar.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz