Anasayfa » Mobil » iOS 17, iPhone QR Kod sorununu çözüyor!

iOS 17, iPhone QR Kod sorununu çözüyor!

iOS 17, iPhone QR Kod sorununu çözüyor!

Apple, iOS 17 güncellemesiyle QR kod tarama ve bağlantı linkine tıklama süreçlerini daha da kolaylaştırmayı hedefliyor.

iOS 17, iPhone QR Kod sorununu çözüyor!

Apple’ın iOS işletim sistemi, sezgisel yapısı ve kolay kullanımıyla öne çıkan bir platformdur. Kullanıcılar tarafından büyük beğeni toplayan iOS, yine de bazı sorunlarla karşılaşabilmektedir. QR kodlarını tarama süreci de bu sorunlardan biridir. Ancak, iOS 17 güncellemesiyle birlikte bu sorunlar çözülecek ve kullanıcılar daha iyi bir deneyim yaşayacak.

iOS 17, QR kodlarını tararken yaşanan sorunları ele alarak, kullanıcıların bu süreci daha kolay ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmelerini sağlayacak yenilikler sunacak. Özellikle QR kodlarını tararken yaşanan zorluklar ve hatalar minimize edilecek.

Bu güncelleme ile birlikte kullanıcılar, kamerayı açmak yerine kontrol merkezinden hızlı bir şekilde erişebilecekleri özel bir QR kod tarayıcısına sahip olacaklar. Tarayıcı, gelişmiş algoritmalar kullanarak QR kodlarını hızlı ve doğru bir şekilde tanıyacak ve ilgili içeriği anında kullanıcılara sunacak.

Bunun yanı sıra, iOS 17 ile birlikte bağlantı linklerine tıklama süreci de daha kolay hale getirilecek. Bir metin, e-posta veya mesaj içindeki bir bağlantıya tıklandığında, kullanıcılara doğrudan tarayıcıda açma veya uygun bir uygulamayı başlatma seçenekleri sunulacak. Bu sayede kullanıcılar, linkleri açmak için ayrı bir tarayıcı veya uygulama aramak zorunda kalmadan bağlantılara kolayca erişebilecekler.

iOS 17 ile QR kod taratmak daha kolay bir hâle geliyor

iOS 11 ile birlikte iPhone modelleri QR kodlarını kamera aracılığıyla tarama özelliğine kavuştu. Ancak kullanıcılar, bir QR kodunu tararken bağlantı açılır penceresinin sinir bozucu bir şekilde arayüzün üst kısmında belirmesinden dolayı rahatsızlık yaşamışlardır.

Bu durum, iOS 17 güncellemesiyle giderilecektir. Apple, kullanıcı geri bildirimlerini dikkate alarak QR kod tarama deneyimini iyileştirmeyi amaçlamaktadır. iOS 17 ile birlikte, QR kodunu taradığınızda bağlantı açılır penceresi daha az rahatsız edici bir konuma taşınacak veya daha az engelleyici bir şekilde görüntülenecektir.

iOS 17, iPhone QR Kod sorununu çözüyor!

iOS 13 ile Apple, sarı bağlantı düğmesini kamera görüntüsünün içine yerleştirerek bir adım attı. Bu özellik, QR kod bağlantısının doğrudan tarama ekranında görünmesini sağladı. Ancak, bu yöntem de bazı kullanıcıları tatmin etmedi çünkü QR kod bağlantısına ulaşmak, çoğu kullanıcının parmaklarını zorlamasına neden oldu.

Apple, kullanıcı geri bildirimlerini dikkate alarak QR kod tarama deneyimini daha da geliştirmek için çalışmaktadır. Bu sorunu ele almak için iOS 17 güncellemesiyle birlikte daha kullanıcı dostu bir yaklaşım sunmayı hedeflemektedir. Kamera görüntüsünün içindeki QR kod bağlantısı daha erişilebilir bir konuma taşınacak veya daha kullanıcı dostu bir arayüz ile sunulacaktır.

Ancak iOS 17 ile Apple, tüm iPhone boyutları ve parmak uzunlukları için evrensel bir çözüm bulmuş gibi görünüyor. iOS 17, bir QR kodunu taradığınızda, bağlantı düğmesi anında Kamera uygulaması arayüzünün altında belirerek başparmağınızla dokunmayı çok daha kolay hale getirecek.

iOS 17, iPhone QR Kod sorununu çözüyor!

Aslında iOS 16’da bu özelliği etkinleştirmenin bir yolu bulunuyor. Kullanıcılar QR kodunu kamera açısından çıkardıklarında, bağlantı balonu kamera arayüzünün altına ilerliyor. Ancak iOS 17 ile QR kod bağlantıları varsayılan olarak bu şekilde karşımıza çıkacak.

Bu önemsiz bir değişiklik gibi görünebilir, ancak QR kodları ile bilgi paylaşımı giderek daha yaygınlaşıyor. Apple’ın QR kodlara erişimi daha kolay hâle getirmesi ise bu konuda önemli bir adım olarak nitelendirilebilir. Peki siz iPhone modelleri ve QR kod tarama işlemleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz