Anasayfa » Mobil » WhatsApp’a Yapay Zeka Asistanı Geliyor

WhatsApp’a Yapay Zeka Asistanı Geliyor

WhatsApp’a Yapay Zeka Asistanı Geliyor

Yeni bir çağa adım atın! Artık dertlerinizi WhatsApp yapay zeka asistanıyla paylaşabilir, samimi sohbetlere başlayabilirsiniz.

WhatsApp'a Yapay Zeka Asistanı Geliyor

Yapay zeka, uygulamaların temelini sarsıyor. Şimdi de milyonlarca kişinin kullandığı WhatsApp’a sıra geldi. WhatsApp, son beta sürümünde seçili mobil kullanıcılara Meta‘nın yeni yapay zeka destekli sohbet odalarına erişim imkanı sunuyor. İşte detaylar…

WhatsApp beta, yapay zeka asistanını sohbetlere tanıtıyor!

Zaten Meta, Connect 2023 etkinliğinde bunun müjdesini vermişti. Meta, birçok platformu için uygulama içi asistan üzerinde çalıştığını duyurdu. Bu teknoloji, Bing Chat’e benzer bir şekilde işliyor. Ona sorular sorabilir ve böylece onunla etkileşimde bulunabilirsiniz.

WhatsApp'a Yapay Zeka Asistanı Geliyor

Hikaye burada bitmiyor. Şirket, yapay zekaya her biri ünlü bir kişiye dayanan özgün bir kişilik kazandırma fırsatını da ortaya çıkardı. Örneğin, Dungeon Master karakteri, kendi seçtiğin macerada sana rehberlik edecek. Ancak unutmayın ki bu, karakterin sadece konuşma kalıplarını veya tavırlarını taklit etmeyecek.

Şirket, bu WhatsApp özelliğinin resmi olarak ne zaman kullanıma sunulacağını açıklamadı. Ancak WABetaInfo, hem iOS hem de Android kullanıcılarının teknolojinin beta sürümünü deneyebileceğini bildirdi. İlk sürümü yakın zamanda piyasaya sürüldü, ikincisi ise 17 Kasım’dan beri mevcut. Uygulama içi asistanın tanıtımının ardından gelecek güncelleme, yapay zeka destekli konuşmaları doğrudan Sohbetler sekmesine yerleştirecek, böylece hızlı erişim sağlanacak.

WhatsApp’ın yapay zeka asistanı nasıl kullanılır?

İlgilenen Android kullanıcıları, önce Google Play Beta Programı’na katılmalıdır. Daha sonra, WhatsApp Beta uygulamasını indirip cihazlarına yüklemelidirler. Ne yazık ki, iOS’ta WhatsApp Beta şu anda kapalıdır. Android kullanıcıları uygulamayı indirip gerekli izinleri verdikten sonra, uygulamayı başlatmalıdır. Daha sonra, sağ alt köşedeki yeşil sohbet simgesine dokunarak yeni yapay zeka sohbetini seçip konuşmaya başlayabilirler.

Sonraki sayfada, şu anda mevcut olan her bir kişiyi görecekler. Şu anda temel Meta Yapay Zeka’yı seçmeleri gerekiyor. Orada, Netflix’teki en popüler programlar gibi konuları başlatmak için bazı tartışma konuları önerilecek. Asistan, kaynağına bağlantı verirken aynı zamanda önerilerde bulunarak yanıt verecektir.

İşiniz bittiğinde, yapay zeka ile yaptığınız sohbetleri, mobil cihazınızda WhatsApp hesabınızın ana Sohbet sekmesinde bulabilirsiniz. Ayrıca masaüstü üzerinden WhatsApp’taki kişilerle sohbet etmeye devam edebilirsiniz. Her birini sohbet odalarınızın geri kalanıyla birlikte soldaki menüde kolaylıkla bulabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar
  1. engin dedi ki:

    Yapay zeka hayatımızda nerelere gelecek inceden korkmuyor değilim

Yorum Yaz