Anasayfa » Mobil » Whatsapp sohbet kilidi özelliği

Whatsapp sohbet kilidi özelliği

Whatsapp sohbet kilidi özelliği
WhatsApp sohbet kilidi, WhatsApp mesajlarınızı ve sohbetlerinizi güvenli bir şekilde korumanızı sağlayan bir özelliktir. Sohbetlerinizin izinsiz erişimini engeller ve gizliliğinizi korur. Hemen keşfedin!
Whatsapp sohbet kilidi özelliği

Whatsapp sohbet kilidi

WhatsApp, dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı olan popüler bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Ancak, kullanıcıların gizliliği ve güvenliği konusunda endişeleri var. Bu nedenle, WhatsApp son zamanlarda sohbet kilidi özelliğini tanıttı.

Sohbet kilidi özelliği, kullanıcılara sohbetlerini parmak izi veya yüz taraması gibi biyometrik verilerle koruma seçeneği sunar. Bu sayede, başkalarının telefonunuzu kullanması durumunda bile sohbetlerinizin gizliliği korunabilir.

Ayrıca, WhatsApp sohbet kilidi özelliği, kullanıcılara zaman aşımı ayarları yapma seçeneği de sunar. Yani, ne kadar süre sonra uygulamanın otomatik olarak kilitleneceğini belirleyebilirsiniz. Bu sayede, unutkan kullanıcıların sohbetlerini koruma ihtimali artar.

Whatsapp sohbet kilidi özelliği

Whatsapp’ dan yapılan açıklama

Mesajlarınızın gizliliğini ve güvenliğini korumanıza yardımcı olacak yeni yollar bulmak için çalışmaya devam ediyoruz. Bugün, en samimi sohbetlerinizin gizliliğini korumak için fazladan bir güvenlik katmanı eklemenize olanak tanıyan Sohbet Kilidi adını verdiğimiz yeni bir özelliği kullanımınıza sunmanın heyecanını yaşıyoruz.

Bir sohbeti kilitlemek, bu yazışmayı gelen kutusundan çıkarır ve yalnızca cihazınızın parolasıyla veya parmak izi gibi biyometrik bilgilerle erişilebilen, kendine özel bir klasörün içine yerleştirir. Ayrıca bu sohbetin içeriğini bildirimlerde de otomatik olarak gizler.

Bu özelliğin, bazen telefonlarını ailelerinden biriyle paylaşması gereken kişiler veya telefonunuz başka birisinin elindeyken çok özel bir mesajın geldiği zamanlar için son derece kullanışlı olacağını düşünüyoruz. Bir sohbeti kilitlemek istediğinizde, bire bir sohbetin veya grubun adına dokunup kilitleme seçeneğini açmanız yeterli olacak. Bu sohbetlerin kilidini açmak istediğinizde ise gelen kutunuzu yavaşça aşağı çekin ve telefon parolanızı veya biyometrik bilginizi girin.

Önümüzdeki birkaç ay boyunca ikincil cihazlar için kilitleme ve sohbetlerinize özel parola oluşturarak telefon şifrenizden farklı bir şifre kullanma gibi yeni özellikler ekleyerek Sohbet Kilidi’ni geliştirmeye devam edeceğiz.

Arkadaşlarınıza kullanıma çıkan Sohbet Kilidi’nden bahsetmeyi unutmayın.

Whatsapp sohbet nasıl kilitlenir

Bir sohbeti kilitlemek istediğinizde, kişi veya grubun adına dokunup kilitleme seçeneğini açmanız yeterli. Bu sohbetlerin kilidini açmak istediğinizde ise gelen kutunuzu yavaşça aşağı çekmeniz ve telefon parolanızı veya (Face ID ve parmak izi gibi) biyometrik bilginizi girmeniz gerekiyor.

Whatsapp sohbet kilidi özelliği

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar
  1. ünal dedi ki:

    ben whatsapp ta yapamadım play store da güncelleme yok nasıl yapılıyor acaba

  2. Veliaht dedi ki:

    Şu anda beta kullanıcılarına açıldı yakın zamanda güncelleme gelecek

  3. Enes dedi ki:

    Sohbet kilitleme özelliği iyi olmuş her sohbeti herkes görmesin zaten

Yorum Yaz