Anasayfa » Mobil » Öğrencilere Vergisiz Telefon Şartları Belli Oldu

Öğrencilere Vergisiz Telefon Şartları Belli Oldu

Öğrencilere Vergisiz Telefon Şartları Belli Oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, üniversite öğrencilerine telefon ve bilgisayar alımlarında 5.500 TL’ye kadar vergi indirimi yapılacağını açıkladı. Ayrıca, vergiden muaf telefon ve bilgisayar düzenlemesinin detaylarını paylaştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugünkü kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada, öğrencilere vergisiz telefon ve bilgisayar düzenlemesini resmi olarak ilan etti. Ayrıca, hangi telefonların kapsanacağını ve yapılacak indirim miktarını da açıkladı.

Öğrencilere Vergisiz Telefon Şartları

Öğrencilere Vergisiz Telefon Şartları Belli Oldu

Örgün eğitimdeki üniversite öğrencilerine, piyasa satış fiyatı 9.500 TL’yi aşmayan telefonlar için “Teknolojik Cihaz Desteği” adı altında indirim uygulanacak. Öğrencilere, 9.500 TL ve altındaki fiyatla satışa sunulan telefonlarda %44,4 oranında indirim imkanı sağlanacak. Hangi telefon modellerinin destekleneceği hakkındaki ayrıntılar şu an için belirtilmedi. Resmi düzenlemenin yakın bir zamanda yayınlanması ve tüm detayların kamuoyuyla paylaşılması bekleniyor.

Öğrencilere Vergisiz Bilgisayar Şartları

Öğrencilere Vergisiz Telefon Şartları Belli Oldu

Örgün eğitimdeki üniversite öğrencilerine, 9.500 TL’yi aşmayan bilgisayarlar için yüzde 16,7’ye varan oranlarda destek sunulacak.

Öğrencilere Aylık 10 GB Ücretsiz İnternet

Öğrencilere Vergisiz Telefon Şartları Belli Oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugünkü açıklamasında şunları dile getirdi: “Örgün eğitimdeki üniversite öğrencilerine verdiğimiz sözü tutuyoruz. Her öğrenci için bir hatla sınırlı olmak üzere, 12 ay boyunca aylık 10 GB ücretsiz mobil internet paketi sunuyoruz. Öğrenciler, Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone hatlarıyla bu destekten ücretsiz olarak faydalanabilecekler. Ayrıca, piyasa satış fiyatı 9.500 TL’yi geçmeyen cep telefonları ve bilgisayarlar için 5.500 TL teknolojik cihaz desteği sağlayarak gençlerimizin eğitimlerine destek olacağız. Cep telefonları için yüzde 44,4, bilgisayarlar için yüzde 16,7 oranında indirim sağlayarak, öğrencilerimize daha erişilebilir bir teknoloji sağlamış olacağız.”

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz