Anasayfa » Mobil » Instagram’daki Kaydırmalı Gönderilere Müzik Ekleyebileceksiniz

Instagram’daki Kaydırmalı Gönderilere Müzik Ekleyebileceksiniz

Instagram’daki Kaydırmalı Gönderilere Müzik Ekleyebileceksiniz

Instagram bugün üç yeni özellik duyurdu! Artık kullanıcılar, kaydırmalı gönderilere müzik ekleyebilecekler. Birden fazla fotoğraf paylaştıkları kaydırmalı gönderilere müzik eklemek, içeriklerini daha da etkileyici hale getirecek ve kullanıcılara daha fazla yaratıcılık imkanı sunacak.

Bunun yanı sıra, Instagram kullanıcıları daha fazla insanla da ortak gönderi veya Reels paylaşabilecekler. Bu özellik sayesinde, bir gönderiyi veya Reels videosunu hızla yeniden paylaşabilir ve paylaşımı yapan kişiyi etiketleyebilirsiniz. Böylece içeriğinizi daha büyük bir kitleyle paylaşabilir ve etkileşimi artırabilirsiniz.

Kaydırmalı gönderilere (Carousel) müzik eklenebilecek

Instagram'daki Kaydırmalı Gönderilere Müzik Ekleyebileceksiniz

Instagram, bugün duyurduğu yeni özelliğiyle kullanıcıların kaydırmalı gönderilere müzik eklemesine olanak sağlıyor. Bu özellik sayesinde, kullanıcılar birden fazla fotoğraf paylaştıkları gönderilere favori müziklerini ekleyebilerek içeriklerini daha eğlenceli ve dinamik hale getirebilecekler.

Instagram, bu özelliği duyurmak için ünlü şarkıcı Olivia Rodrigo ile iş birliği yapmış ve Rodrigo’nun kendi hesabından bir kaydırmalı gönderi paylaşarak yeni şarkısı “bad idea right?”ı eklemiştir.

Ortak gönderilerdeki kişi sayısı ikiden dörde çıktı

Instagram'daki Kaydırmalı Gönderilere Müzik Ekleyebileceksiniz

Instagram‘ın duyurduğu bir diğer özellik, Reels ve gönderilerdeki ortak paylaşım özelliğinin genişletilmesidir. Önceden, kullanıcılar maksimum iki kişiyi bir gönderiyi ya da Reels videosunu ortak olarak paylaşmak için davet edebiliyordu. Ancak şimdi, kullanıcılar toplamda dört kişiyi davet edebilir ve ortak bir gönderi veya Reels paylaşabilirler.

Bu özellik, kullanıcıların içerikleri ile daha geniş bir kitleye ulaşmalarını sağlarken, aynı zamanda etkileşimi ve işbirliğini teşvik etmektedir. Artık Instagram kullanıcıları, dört kişilik bir grupla ortak bir gönderi veya Reels paylaşabilir ve içeriklerini daha fazla insana ulaştırabilirler.

“Sen de Ekle” özelliğine de yenilikler geldi

Instagram'daki Kaydırmalı Gönderilere Müzik Ekleyebileceksiniz

Instagram’ın yeni “Sen de ekle” stickerı özelliği ile içerik üreticileri, takipçilerinden gelen Reels videolarını kendi gönderilerinde öne çıkarabilir. Bu özellik, içerik üreticilerine takipçilerinden gelen Reels videolarını gönderilerinde paylaşma fırsatı verir ve diğer kullanıcıların bu videoları görmesini sağlar.

Platform, bu özellikle ilgili olarak kullanıcıları bilgilendirdi. İçerik üreticileri, 10 adede kadar videoları “Sen de ekle” sticker’ına ekleyebilirler. Bu seçilen videoların sahiplerine ise bildirim gönderilecektir, böylece içerik üreticileri takipçilerinin videolarını kullandıklarında onları haberdar edebilirler.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar
  1. Hamit dedi ki:

    olması gereken bir özellikti geç bile kalınmış

Yorum Yaz