Anasayfa » Otomobil » Chery Fengyun T11’in ilk resmi görseli paylaşıldı

Chery Fengyun T11’in ilk resmi görseli paylaşıldı

Chery Fengyun T11’in ilk resmi görseli paylaşıldı

Chery’nin ilk kurulduğu yıllarında klasik bir model olarak bilinen Fengyun, şimdi yeni nesil araç serisi olarak karşımıza çıkıyor. Fengyun serisinin ikinci modeli ise T11 adını taşıyan bu şarj edilebilir hibrit SUV olacak.

Chery Fengyun T11'in ilk resmi görseli paylaşıldı

Çin merkezli otomobil üreticisi Chery, araçlarını Tiggo, Arrizo, Omoda gibi özel seriler altında üretiyor. Bu haberimizde bahsettiğimiz Fengyun serisi, bu serilerden biridir ve yeni nesil enerji kaynaklarına sahip araçlardan oluşacak (PHEV + BEV). Chery, şimdi bu serinin en yeni modeli olan Fengyun T11’in resmi tanıtım görselini paylaştı.

Chery Fengyun T11'in ilk resmi görseli paylaşıldı

2024 sonuna kadar piyasaya sürecek olan altı yeni araçtan biri olan Fengyun T11, şarj edilebilir hibrit (PHEV) sistemle donatılacak. Şu an için teknik detaylar net değil; ancak aracın Kunpeng Super Performance Electric Hybrid C-DM sistemi ile donatılacağını biliyoruz. Bu sistem, hibrit motor, şanzıman ve gelişmiş bir batarya yönetim sistemini bir araya getirerek yüksek performans sağlıyor.

Chery Fengyun T11’in bu tasarımı üretime oldukça yakın gibi görünüyor, ancak aracın nihai tasarımı 2024 yılında resmi olarak paylaşılacak. Bu SUV, boyutlarıyla Tiggo 9 Pro’ya benzeyen bir yapıya sahip. Özellikle ön bölümde yüksek burun yapısı, ince farlar, kapalı panjurun ortasındaki aydınlatılmış logo ve yatay şeritlerden oluşan ışık imzası dikkat çekiyor. Ayrıca, ön camın üstünde bulunan sensör, aracın gelişmiş sürücü asistan teknolojileriyle donatıldığının bir göstergesi olarak işlev görüyor.

Fengyun T11 hibrit SUV’un yan profilini incelediğimizde, yüksek omuz çizgisi ve büyük çift renkli jantlar hemen dikkat çekiyor. Ayrıca, siyah renkli B, C ve D sütunlarıyla birlikte, havada süzülen bir tavan çizgisi oluşturulmuş. Geleneksel yan aynaların yerine dijital kameraların kullanılması, aracın modern teknolojilere sahip olduğunu gösteriyor. Ayrıca, gizli kapı kollarının konumu, arka kapıların geriye doğru açıldığını işaret ediyor, ancak bu iki özelliğin üretim versiyonunda değişiklik gösterebilir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar
  1. Abdullah dedi ki:

    Fengyun T11 hibrit SUV çok güzel duruyor kapı kolları tesladan çalınmış gibi

Yorum Yaz